Džoni Dep (Johnny Depp)

Kratke informacije

Ime i prezimeDžoni Dep (Johnny Depp)
Datum rođenja6. jun 1963.
Mesto rođenjaOvensburi
DržavaSAD
PrebivališteLos Anđeles
ZanimanjeGlumac, producent, muzičar
Visina178 cm
Težina78 kg

Biografija

Džoni Dep (John Christopher Depp II) je američki glumac, producent i muzičar. Rođen je 9. juna 1963. godine u Ovensburu u američkoj saveznoj državi Kentaki.

Danas je jedan od najpoznatijih glumaca u Holivudu, a jedna od njegovih prvih uloga bila je u tinejdžerskoj televizijskoj seriji „21 Jump Street“. Upravo mu je ova uloga tokom 80-ih donela status idola među tinejdžerima.

Usledila je saradnja sa poznatijim režiserima, tako da je već 1986. godine srađivao sa Oliverom Stonom (Oliver Stone), da bi kasnije snimio čak devet filmova s arediteljem, producentom i bliskim prijateljem Timom Bertonom (Tim Burton).

Tri puta je nominovan za Oskara za najbolju glavnu mušku ulogu u filmovima „Pirati s Kariba: Prokletstvo Crnog bisera“, „U potrazi za Nedođijom“ i „Svini Tod: Pakleni berberin iz ulice Filt“.

Osim toga, nominovan je za deset Zlatnih globusa od kojih je osvojio jednog. Udruženje filmskih glumaca nominovalo ga je četiri puta za najboljeg glumca, a Britanska akademija nauka i umetnosti nominovala ga je tri puta za najboljeg glumca.

Dep je 2012. godine ušao u Ginisovu knjigu svetskih rekorda kao najplaćeniji glumac na svetu, sa zaradom od 75 miliona dolara. Tri godine kasnije je proglašen Diznijevom legendom (Disney Legend).

Detinjstvo i muzički san

Džoni Dep je rođen u Ovensbrou u Kentakiju. Najmlađi je od četvoro dece građevinskog inženjera Džona Kristofera Depa (John Christopher Depp) i konobarice Beti Sju Palmer (Betty Sue Palmer).

Tokom detinjstva je živeo na 20 različitih mesta, jer se porodica vrlo često selila. Depovi roditelji su se rastali 1978. godine, kada je on imao 15. godina. Majka mu se udala za Roberta Palmera koga je Džoni često nazivao svojom inspiracijom.

Kada je imao 12 godina majka mu je kupila prvu gitaru, pa je svirao u raznim bendovima u komšiluku.

Godinu dana nakon što su mu se roditelji razveli napustio je srednju školu kako bi postao rok muzičar. Dve nedjelje kasnije pokušao je da se vrati u školu, ali mu je direktor rekao da sledi svoje snove u muzici.

Nastupao je sa bendom The Kids, ali nisu ostvarili veliki uspeh. Zato su odlučili da se presele u Los Anđeles kako bi pronašli producentsku kuću koja bi im ponudila ugovor za snimanje albuma.

Tada su promenili ime u Six Gun Method, ali se bend raspao pre potpisivanja ugovora. Kasnije je sarađivao sa bendom Rock City Angels na njihovoj pesmi „Mary“ koja je objavljena na albumu „Young Man’s Blues“ u izdanju „Geffen Recordsa“.

U decembru 1983. godine Dep se venčao sa Lori Eni Alison (Lori Anne Allison), sestrom basiste i pevača njegovog benda. Ona ga je upoznala sa glumcem Nikolasom Kejdžom (Nicolas Cage).

Ipak, Džon i Lori su se razveli 1985. godine. Džoni se nakon toga zabavljao sa mnogim slavnim lepoticama. Sa Vanesom Paradi (Vanessa Paradis) je dobio dvoje dece, a tek 2015. godine se venčao sa glumicom Amber Herd (Amber Heard). Par se prilično burno rastao 2017. godine.

Karijera na filmu

Džoni Dep već više od 35 godina gradi uspešnu holivudsku karijeru, a velika moć transformacije i dobar odabir uloga doneli su mu status svetske zvezde.

Prvu veću ulogu je dobio 1984. godine u horor filmu „Strava u Ulici brestova“. Igrao je dečka heroine Nensi Tomson koju je utelovila Heder Langenkamp (Heather Langenkamp), a koja je bila jedna od prvih žrtava Fredija Krugera (Freddy Krueger).

Nakon toga, Dep se okušao u sasvim drugom žanru, komediji „Rajski odmor“ („Private resort“).  Već sledeće godine zamalo je dobio priliku da igra glavnu ulogu u drami „Thrashin’“, ali je producent u poslednjem momentu promenio svoju odluku.

Umesto glavne, dobio je sporednu ulogu u filmu „Vod smrti“ („Platoon“), ratnoj drami Olivera Stouna.

Dep je 1990. godine glumio u filmu „Plačljivko“ („Cry-Baby“), muzičkoj komediji Džona Votersa (John Waters). Iako film nije doživeo veliki uspeh te godine, tokom narednih godina stekao je status filmskog klasika.

Iste godine je maestralno odigrao glavnu ulogu u filmu „Edvard Makazoruki“ („Edward Scissorhands“) koji je režirao Tim Berton (Tim Burton).

Ova uloga može se smatrati prekretnicom u Depovoj karijeri jer mu je veoma uspešna saradnja sa Bertonom otvorila brojna vrata filmskih studija u Holivudu. Režiser i glumac su već tada postali bliski prijatelji.

Tokom 1993. godine je snimio tri veoma uspešna filma – „Beni i Džun“ („Benny and Joon“), „Šta izjeda Gilberta Grejpa“ („What’s Eating Gilbert Grape“), te „Arizona drim“ („Arizona dream“), filmu srpskog režisera Emira Kusturice.

Godinu dana kasnije, kada je, kako je sam priznao, pao u depresiju i poželeo da se distancira od glume, Tim Berton mu je ponudio ulogu u filmu „Ed Vud“ („Ed Wood“), ekranizovanoj biografiji jednog od najboljih režisera svih vremena Edu Vudu.

Dep je priznao da mu je ova uloga dala priliku da se istakne i dobro zabavi. Film je naišao na pozitivne reakcije kritike i publike, a magazin „Njujork Tajms“ („New York Times“) ga je okarakterisao kao „etabliranog odličnog glumca“.

Nominovan je za Zlatni Globus („Golden Globe Award“) u kategoriji „najbolji glumac“.

Iste godine glumio je u još tri filma „Don Žuan de Marko“(„Don Juan DeMarco“), „Mrtvac“ („Dead Man“) i „Vremenski tesnac“ („Nick of Time“).

Usledila je kraća pauza, ali se Džoni Dep na filmska platna 1997. godine vratio u velikom stilu. Rame uz rame s Al Paćinom (Al Pacino) glumio je u filmu „Doni Brasko“ („Donnie Brasco“).

Depu je dodeljena uloga FBI agenta koji je dobio zadatak da se infiltrira u njujoršku mafiju. Da bi što vernije dočarao taj svet, proveo je neko vreme sa Džoom Pistoneom (Joe Pistone), čovekom na čijom životnoj priči je i nastao scenario za ovaj film.

Ovo ostvarenje je doživelo veliki komercijalni uspeh, a filmski kritičari su upravo ovu ulogu nazvali jednom od najboljih u Depovoj dotadašnjoj karijeri.

Iste godine je snimio film „Ratnik“ („The Brave“) na kome je radio i kao jedan od producenata. Tada je dobio priliku da radi sa glumcem Marlonom Brandom (Marlon Brando).

Usledio je film „Strah i prezil u Las Vegasu“ („Fear and Loathing in Las Vegas“) u režiji Terija Gilijama (Terry Gilliam). Reč je o filmu baziranom na istoimenom romanu američkog autora Hantera S. Tomsona (Hunter S. Thomson) iz 1971. godine.

Dep je glumio Raula Djuka (Raoul Duke), sportskog novinara koji dobija zadatak da napiše članak o moto trci u Las Vegasu. S ozbirom da mu je pisac i novinar Hanter S. Tomson bio veliki prijatelj, Džoni Dep se u ovom filmu pokazao u punom sjaju svog glumačkog talenta.

Godinu dana kasnije, snimio je horor film „Uspavana dolina“ („Sleepy Hallow“). Scenario za ovaj film je napisan prema priči „Legenda o uspavanoj dolini“ Vašingtona Irvinga (Washington Irving).

Iste godine je dobio glavnu ulogu u filmu „Deveta kapija“ („The Night Gate“), francusko-špansko-američkom trileru koji je režirao i producirao Roman Polanski (Roman Polański). Film je nastao na knjizi “The Club Dumas” Artura Pereza-Revente (Arturo Pérez-Reverte).

Iste godine je sa Šarliz Teron (Charlize Theron) snimio SF triler “Astronautova žena” (“The Astronauth`s Wife”).

Dep je 2000. godine snimio romantičnu komediju “Čokolada” (“Chocolat”) koja je nominovana za pet Oskara, osam BAFTA nagrada i četiri Zlatna Globusa.

Iste godine glumio je sa Havijerom Bardemom (Javier Bardem) u biografskoj drami “Pre nego što padne noć” (“Before The Night Falls”), te takođe biografskoj priči “Beli prah” (“Blow”) zajedno sa Penelopi Kruz (Penélope Cruz).

Sledeće godine je snimio dva filma – “Iz pakla” (“From Hell”) i “Čovek koji je plakao” („The Man Who Cried”).

Filmovi koje je birao ostvarivali su velike zarade širom sveta. 2003. godine je glumio Šeldona Sendsa u akcijskom trileru Roberta Rodrigeza (Robert Rodriguez) “Bilo jednom u Meksiku” (“Once Upon a Time in Mexico”) sa Antoniom Banderasom (Antonio Banderas) i Salmom Hajek (Salma Hayek).

Te godine započeo je saradnju sa Produkcijskom kućom „Dizni“ („Disney“). Glumio je kapetana Džeka Sparoa (Jack Sparrow) u prvom delu filmskog hita “Pirati s Kariba: Prokletstvo crnog bisera” (“Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl”).

Za ovu ulogu je nominovan za Oskara za najboljeg glumca, a Dep je sam priznao da je šašavi kapetan “veliki deo njega samog”. Iako producenti filma nisu bili naročito zadovoljni njegovom glumom, publika ga je obožavala.

Iste godine je nominovan za Oskara za ulogu u filmu “U potrazi za Nedođijom” (“Finding Neverland”).

Dep je sledeće godine glumio Vilija Vonka u filmu “Čarli i fabrika čokolade” (“Charlie and the Chocolate Factory”) koji ga je ponovo spojio sa Timom Bertonom.

Film je doživeo veliki uspeh u bioskopima širom sveta, a Dep je nominovan za nagradu Zlatni globus u kategoriji “najbolji glumac”. Da saradnja Dep – Berton donosi mnogo zanimljivih projekata pokazao je i animirani film “Mrtva nevesta” (“Corpse Bride”) snimljen 2005. godine.

Džoni je 2006. godine ponovo otelovio kapetana Džeka Speroa u drugom nastavku “Pirata s Kariba”.

Film “Pirati s Kariba: Tajna škrinje” (“Pirates of Caribbean: Dead Man`s Chest”) ostvario je veliki uspeh u bioskopima širom sveta, a treći nastavak “Na kraju sveta” (Pirates of Caribbean: At World`s End”) samo je povećao zaradu svima koji su na njemu radili.

Osim toga, Dep je sarađivao na kreiranju video-igrice „Pirati s Kariba: Legenda o Džeku Sperou“ (“Pirates of Caribbean: The Legend of Jack Sparrow”.

U decembru 2007. godine je premijerno prikazan horor-mjuzikl-triler “Svini Tod, pakleni berberin iz ulice Flit” (“Sweeney Tod, the Demon Barber of Fleet Street”), snimljen po istoimenom mjuziklu Stivena Sondhajma (Stephen Sondheim) i Hjua Vilera (Hugh Wheeler).

Dep je dobio glavnu ulogu, a ovo je ujedno bila njegova šesta saradnja sa Timom Berotonom. Džoni Dep je osvojio Zlatni globus za najboljeg glumca, te treći put nominovan za Oskara u istoj kategoriji.

U toku 2009. godine je glumio Džona Dilidžera, ozloglašenog gangstera u biografskoj drami “Državni neprijatelji” (“Public Enemies). Film je doživeo veliki uspeh u Americi.

Iste godine je snimljen i film “Maštaonica doktora Parnasa” (Imaginarium of Doctor Parnassus”) u režiji Terija Gilijama. Džoni Dep, Džud Lou (Jude Law) i Kolin Farel (Kolin Farel) tumačili su lik koga je pre njih igrao prerano preminuli Hit Ledžer (Heath Leger). Sav zarađeni novac glumci su poklonili Ledžerovoj ćerki Matildi.

Godine 2010. usledila je nova saradnja sa Bertonom, ovog puta na filmu “Alisa u zemlji čuda” (“Alice in Wonderland”) u kome je igrao Šeširdžiju, rame u rame sa Helen Bonan Carter (Helen Bonham Carter) i En Hatavej (Anne Hathway). Iste godine je glumio Frenka Tejlora u filmu “Turist” (“The Tourist”).

Sledeće godine u bioskopske sale je stigao četvrti nastavak „Pirata s Kariba“ pod nazivom “Na čudnijim plimama” (“Pirates of Caribbean: On Stranger Tides”) koji je ponovio uspeh prethodnih delova.

Te godine snimio je i poluautobiografsko delo Hantera S. Tomsona “Dnevnik opijanja” (“The Rum Diary”) koji prati avanturu američkog novinara u Portoriku.

Da Berton bez Depa nije Berton, pokazalo se u horor komediji “Mračne senke” (“Dark Shadows”) iz 2012. godine. Film je baziran na istoimenoj mračnoj sapunici koja je emitovana u period između 1966. i 1971. godine, a koju je Dep obožavao.

Glumac je ujedno bio jedan od producenta filma, a u njemu su glumile Helen Bonham Karter, Mišel Fajfer (Michelle Pfifer) i Eva Grin (Eva Green).

Iste godine autori serije “21 Jump Street” odlučili su da evociraju uspomene na veliki tinejdžerski hit pa su angažovali glumce iz serije da im se pridruže. Ova adaptacija bila je mnogo komičnija od originalne serije.

Dep je 2013. godine glumio Tonta u filmu “Usamljeni rendžer” (“The Lone Ranger”). Naredne godine je  tumačio Vuka u filmskoj adaptaciji mjuzikla “Začarana šuma” („Into the Woods”).

Tokom 2014. godine je otelovio doktora Vila Kastera u filmu “Virtuelna svest” (“Transcedence”) i Gaja Lapointa u horor komediji “Zubati” (“Tusk”).

Džoni je 2015. godine promovisao čak četiri filma, od kojih mu je jedan doneo brojne nagrade i pohvale kritike i publike širom planete.

Film “Crna misa” (“Black Mass”) je film Skota Kupera (Scott Cooper) sa Džonijemo Depom u glavnoj ulozi. Reč je o istinitoj priči o jednoj od najdužih kriminalistički saga u Americi čiji je glavi akter zloglasni gangster Džejms “Vajti” Baldžer.

O tome kako je Dep odigrao Baldžera najbolje svedoče komentari publike koja nije mogla da ga prepozna. Vizuelno i karakterno, Džoni je svoju glumu doveo do perfekcije.

Iste godine je glumio Čarlija Mortekaja u filmu “Mortdekaj” (“Mortdecai”), te započeo rad na filmovima “Londonska polja” (“London Fields”) i “Zaluđenici Jogom” (Yoga Hosers).

Godine 2016. je igrao Donalda Trampa, biznismena i kandidata za predsednika Sjedinjenih Američkih Država u parodiji “Donald Tramp: Umeće poslovanja” (“Donald Trump`s The Art of the Deal”).

Iste godine je ponovo glumio Šerširdžiju u drugom nastavku filma “Alisa u zemlji čuda” (“Alice Through the Looking Glass”).

Nakratko se pojavio i u filmu “Fantastične zveri i gde ih pronaći” (“Fantastic Beasts and Where to Find Them”) iz 2016. godine.

Naredne godine se u bioskopima pojavio novi nastavak “Pirata s Kariba” pod nazivom “Salazarova osveta” (“Pirates of the Caribbien: Dead Men Tell No Tales”). Osim Depa, u filmu glume Havijer Bardem, Džefri Raš (Geoffrey Rush), Orlando Blum (Orlando Bloom) i drugi.

Karijera

Poslednji deo „Pirata“ prošao tako dobro kao prethodni, pa je Dep nominovan za dve nagrade „Zlatna malina“. Uprkos tome, u bioskopima u Kini, Japonu i Rusiji „Pirati“ su zaradili ogromne količine novca.

Poslednji film koji je Dep snimio u 2017. godini bila je adaptacija romana Agate Kristi (Agatha Christie) „Ubistvo u Orijent Ekspresu“ („Murder on th Orient Express“). Glavna uloga pripala je njegovom kolegi Kenetu Branagu (Kenneth Branagh).

Pozajmio je glas Šerloku Gnomsu (Sherlock Gnomes) u animiranom filmu „Gnomeo & Juliet: Sherlock Gnomes“). Premda je film ostvario komercijalni uspeh, Depu je doneo dve nominacije za nagradu „Zlatna malina“.

Nakon toga je glumio u dva nezavisna filma koji su izašli ispod šinjela njegove produkcijske kuće. Prvi film je „Grad laži“ („City of Lies“) u kome je igrao detektiva Rasela Pula (Russell Poole) koji pokušava da reši u ubistvo repera Tupaka Šakura (Tupac Shakur) i Notorijusa (The Notorious B.I.G.).

Premda je trebalo da se u bioskopima pojavi u septembru 2018. godine, film je povučen sa repertoara nakon što je član ekipe optužio Depa za napad.

Drugi film je komedija „Richard Says Goodbye“ u kojoj je tumačio profesora koji se bori sa rakom. Premijerno je prikazan u oktobru 2018. godine na Filmskom festivalu u Cirihu.

Poslednji film koji je snimio 2018. godine bio je „Fantastične zveri: Grindervaldovi zločini“ („Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald“) u kojem je tumačio glavnu ulogu. Odličnu glumu zasenile su optužbe za porodično nasilje sa kojima se glumac suočio.

Usledio je novi udarac kada je „Dizni“ objavio da ga neće angažovati u novim nastavcima franšize „Pirati sa Kariba“.

Tokom 2019. i 2020. godine predstavio je dramu „Čekajući varvare“ („Waiting for the Barbarians“) i „Minamata“ („Minamata“). Drugi film je premijerno prikazan na Međunarodnom filmskom festivalu u Berlinu 2020. godine.

Nakon što je na sudu u Velikoj Britaniji izgubio tužbu za klevetu protiv lista „San“ („The Sun“), povukao se iz uloge Grinvalda u franšizi „Fantastične zveri“. To je od njega tražila Produkcijska kuća „Vorner Bros.“ („Warner Bros“). Njegovo mesto je nasledio kolega Mads Mikelsen (Mads Mikkelsen).

Magazin „Holivud Reporter“ („The Hollywood Reporter“) ga je ubrzo nakon toga proglasio „nepoželjnom osobom“ u filmskoj industriji.

„City of Lies“ se u bioskopima pojavio u martu 2021. godine. Istog meseca onlajn peticija da se Dep vrati u „Pirate s Kariba“ dostigla je cifru od pola miliona potpisa. Podršku mu je pružio kolega Kevin Meknali (Kevin McNally) sa kojim je snimao „Pirate“.

Reditelj Endrju Levitas (Andrew Levitas) je u julu 2021. godine optužio „MGM“ da popkušava da potkopa film „Minamata“ zbog Depove umešanosti u njegovo snimanje. Dep je tvrdio da ga holivudska industrija bojkotuje.

Film „Minamata“ se u bioskopima u Velikoj Britaniji i Irskoj pojavio u avgustu 2021. godine, a u Americi u decembru iste godine. Dobio je pozitivne kritike, a mnogi su Depovu glumu okarakterisali kao najbolju u poslednjih nekoliko godina.

Glumac je uprkos svemu ostao zaštitno lice „Diorovog“ („Dior“) muškog parfema „Sauvage“.

Uloga u poslednjem filmu mu je donela nagrade na festivalima u Poljskoj, Češkoj i Španiji. Međutim, neprofitne organizacije koje se bave borbom protiv porodičnog nasilja oštro su kritikovale organizatore koji su odlučili da nagrade baš Džonija Depa.

Glumac je u septembru 2021. godine pokrenuo filijalu svoje produkcijske kuće u Londonu, te objavio da zajedno sa španskom produkcijskom kućom pokreće novi razvojni fond za TV i filmske projekte.

Francuski reditelj mu je poverio ulogu kralja Luja IV u filmu koji bi u bioskopima trebalo da se pojavi tokom 2022. godine.

Glumac je u februaru 2022. godine dobio Zlatnu medalju za zasluge koju mu je povodom Dana državnosti dodelio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Nominacije i nagrade

Džoni Dep je do kraja 2021. godine tri puta nominovan za nagradu Američke akademije filmskih umetnosti i nauka i to u kategoriji “najbolji glumac” za tumačenje Džeka Speroa u prvom delu “Pirata sa Kariba”, “U potrazi za Nedođijom” i “Svini Tod: Pakleni berberin iz ulice Flit”. Oskar mu je za dlaku izmakao sva tri puta.

Dva puta je nominovan za najboljeg glavnog glumca koju dodeljuje Britanska akademija nauka i umetnosti, takođe za odličnu izvedbu u prvom delu “Pirata sa Kariba” i “U potrazi za Nedođijom”.

Devet puta je nominovan za nagradu Zlatni globus, a osvojio ga je 2007. godine za ulogu u filmu “Svini Tod: Pakleni berberin iz ulice Flit”.

Osim brojnih nagrada koje je dobio zahvaljujući odličnom glumačkom umeću, te veoma dobrom izboru uloga, Dep je tri puta nominovan za Zlatnu malinu u kategoriji “najgori glumac”.

Najlošije je ocenjena njegova gluma u filmovima “Usamljeni rendžer”, “Montedekaj” i “Alisa iza ogledala”.

Producentska karijera

Džoni Dep je 2004. godine osnovao producentsku kompaniju “Infinitum Nihil”. Kao osnivač, preuzeo je ulogu izvršnog direktora, dok je njegova sestra Kristi Dembrovski (Christi Dembrowski) predsednik kompanije.

Prvi filmo snimljen u “Infinitum Nihil-u” bio je “Dnevnik opijanja” iz 2011. godine. Avantura “Hugo” Martina Skorsizija (Martin Scorsese) je takođe snimljena u Depovoj producentskoj kući, kao i “Mračne senke” Tima Bertona iz 2012. godine.

Muzička karijera

Uporedo sa filmskom, Dep je uspešno gradio i muzičku karijeru. Nastupao je i sarađivao sa brojnim poznatim muzičarima.

Svirao je gitaru na pesmi “Fade In-Out” s albuma “Be Here Now” britanskog benda Oejzis (Oasis). Takođe, svirao je akustičnu gitaru u filmu “Čokolada” i naslovnu pesmu u filmu “Bilo jednom u Meksiku”.

Bubnjeve i gitaru je svirao i na albumu sa Karli Simon (Carly Simon) i to u pesmi “You`re So Vain” koja se 2012. našla na albumu “Born Villain” Merlina Mensona (Marilyn Manson). Sa Mensonom je nastupao na nekoliko koncerata.

Zajedno sa glumicom Natali Portman (Natalie Portman) pojavio se u spotu za pesmu “My Valentine” Pola Mekartnija (Paul McCartney).

Privatni život

Džoni Dep, osim ulogama u filmovima, pažnju javnosti pleni i svojim burnim privatnim životom. Nakon samo nekoliko meseci života u Los Anđelesu skupa s članovima svog benda „The Kids“, Džoni Dep je oženio kozmetičarku Lori Alison.

Ona ga je upoznala sa glumcem i producentom Nikolasom Kejdžom, a to poznanstvo mu je donelo prvu važnu ulogu u filmu “Strava u Ulici brestova”. Par se razveo dve godine kasnije.

Svoju drugu veliku ljubav, Šerilin Fen (Sherilyn Fenn), upoznao je tokom snimanja studentskog filma “Dummies”. Ubrzo su se zaručili, a Šerlin se pojavila u jednoj od epizoda njegove hit serije “21 Jump street”. Nakon što su se razišli dobila je ulogu u kultnoj seriji “Tvin Piks” (“Twin Peaks”).

Zvezda filma “Priljavi ples” (“Dirty dance”) Dženifer Grej (Jennifer Grey) ubrzo je osvojila srce mladog Depa. Bili su vereni, ali se o njihovoj vezi ipak vrlo malo zna.

Ono što su mediji u to vreme tvrdili jeste da je ljubav nestala kada je Dep upoznao njegovu sledeću veliku ljubav, glumicu Vinonu Rajder (Winona Ryder).

Sreli su se na premijeri filma “Great balls of fire” u junu 1989. godine, a vrlo brzo su postali nerazdvojni. Pet meseci nakon prvog susreta su se verili, a snimili su i prvi zajednički film “Edvard Makazoruki”. Tri godine kasnije veza je okončana, a Džoni je svoju tetovažu “Vinona zauvek” promenio u “Vino zauvek”.

Posle prekida sa Vinonom kratko se zabavljao sa glumicom Elen Barkin (Ellen Barkin). Džoni i devet godina starija Elen uglavnom su se zajedno pojavljivali na filmskim premijerama.

Devedesete su bile burne kada je u pitanju njegov ljubavni život. U malom bistrou na Menhetnu, Dep je upoznao manekenku Kejt Mos (Kate Moss) s kojom je ostao četiri godine.

Paparaci su ih “hvatali” u različitim situacijama – od strasnih poljubaca do besnih svađa. U septembru 1994. godine Dep je uhapšen jer je uništio hotelsku sobu, navodno zbog svađe s Kejt.

Ubrzo nakon razlaza sa manekenkom, Dep je započeo vezu s Vanesom Paradi, francuskom glumicom i pevačicom koju je upoznao tokom snimanja filma “Deveta kapija”.

Par je 1999. godine dobio ćerku Lili-Rouz Melodi Dep (Lily-Rose Melody Dep), a 2002. godine sina Džona Džeka Kristofera Depa III (John Jack Christopher Depp III).

Brak sa Vanesom trajao je do 2012. godine kada su objavili da se razilaze.

Tokom snimanja filma “Dnevik opijanja” Dep je upoznao glumicu i model Amber Herd. Venčali su se u februaru 2015. godine u Los Anđelesu, a već godinu dana kasnije objavili da se razvode.

Glumica ga je optužila za zlostavljanje, a u javnost su procurele njene fotografije na kojima se modrog lica krije od novinara.

Na sudskom saslušanju u kome ga je Amber optužila za nasilje u porodici Dep se nije pojavio, a njegovi advokati tvrdili su da se glumica služi manipulacijom kako bi se finansijski osigurala.

Depovi pravni zastupnici tvrdili su da je zabrana prilaska protiv njega, koju je Amber zatražila od suda, rezultat negativnih medijskih napisa o njemu. Mediji su preneli da glumac nema nameru da bude u njenoj blizini, a da je sva ta pompa rezultat njene želje da od Depa izvuče novac.

U zahtevu za razvod braka koji je podnela, glumica je navela nepomirljive razlike, a nakon što se na sudu pojavila sa modricom na licu, zatražila je zabranu prilaska. Sud je odobrio privremenu zabranu prilaska, a Amber Herd je dobila i pravo da stanuje u njihovom zajedničkom stanu.

Zahtev da dobije puno starateljstvo nad njihovim psom Pistolom, sud je odbio. Depu je naloženo da odlazi na kurs kontrole besa.

Finansijski problemi

Tokom 2017. godine Dep se našao u velikim finansijskim problemima. Glumac koji je u karijeri zaradio više od 650 miliona dolara bio je primoran da prodaje svoju imovinu kako bi izbegao bankrot.

Prvo je otpustio mendžere koji su mu od 1999. godine vodili finansije, a nakon toga ih je tužio, jer su ga navodno pogrešnim savetima oštetili u iznosu od 25 miliona dolara. Savetnici su uzvratili protivtužbom zahtevajući da Dep njima isplati pola miliona dolara provizije koju im je ostao dužan.

U javnosti se tada pojavila informacija da Dep poseduje 14 kuća širom sveta koje je platio 75 miliona dolara, te da, samo na vino mesečno izdvaja 30 000 dolara.

Osim toga, glumac ima 45 automobila, 12 skladišta punih vrednih stvari koje je kupovao na raznim aukcijama širom sveta, te brojne vinograde u Francuskoj. Leti isključivo privatnim avionima.

Razvod s Amber Herd ga je koštao više od sedam miliona dolara, što je, uz kompulsivno trošenje dovelo do toga da mora da počne da rasprodaje svoju imoivnu.

Filmografija

  • 1984. Strava u ulici Brestova
  • 1985. Privatno odmaralište
  • 1985. Sporo sagorevanje
  • 1986. Vod smrti
  • 1990. Plačljivko
  • 1990. Edvard Makazoruki
  • 1990. Strava u ulici brestova 6: Fredi je
  • 1993. Beni I Džun
  • 1993. Šta izjeda Gilberta Grejpa
  • 1993. Arizona drim
  • 1994. Ed Vud
  • 1994. Don Žuan de Marko
  • 1994. Mrtav čovek
  • 1994. Vremenski tesnac
  • 1997. Doni Brasko
  • 1997. Ratnik
  • 1998. Paranoja u Las Vegasu
  • 1999. Deveta kapija
  • 1999. Uspavana dolina
  • 1999. Astronautova žena
  • 2000. Čokolada
  • 2000. Pre nego što padne noć
  • 2000. Beli prah
  • 2001. Iz pakla
  • 2001. Čovek koji je plakao
  • 2003. Bilo jednom u Meksiku
  • 2003. Pirati sa Kariba: Prokletstvo Crnog Bisera
  • 2004. Tajni prozor
  • 2004. U potrazi za Nedođijom
  • 2005. Neodoljivi razvratnik
  • 2005. Čarli i fabrika
  • 2005. Mrtva nevesta
  • 2006. Pirati sa Kariba: Tajna škrinje
  • 2007. Pirati sa Kariba: Na kraju sveta
  • 2007. Svini Tod: Pakleni berberin iz ulice Flit
  • 2009. Državni neprijatelji
  • 2009. Maštaonica doktora Parnasa
  • 2010. Alisa u zemlji čuda
  • 2010. Тurista
  • 2010. Rango
  • 2011. Pirati sa Kariba: Na čudnijim plimama
  • 2011. Dnevnik opijanja
  • 2011. Džek I Džil
  • 2011. 21 Jump street
  • 2012. Mračne senke
  • 2013. Usamljeni rendžer
  • 2013. Blago njima
  • 2014. Virtuelna svest
  • 2014. Zubati
  • 2014. Začarana šuma
  • 2015. Mortdekaj
  • 2015. Crna misa
  • 2015. Londonska polja
  • 2015. Zaluđenici jogom
  • 2016. Alisa iza ogledala
  • 2017. Pirati sa Kariba: Salazarova osveta
  • 2017. Murder on the Orient Express
  • 2018. Sherlock Gnomes
  • 2018. London Fields
  • 2018. Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
  • 2018. The Professor
  • 2018. City of Lies
  • 2019. Waiting for the Barbarians
  • 2020. Minamata